Kasvintuotanto

MATERIAALISIVUT

 

Kehittämistiimin kokoonpano:

Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä / Novida -ammattiopisto ja lukio

  • Erkki Kemppi kehittämistiimin vetäjä, puh +358 40 900 1575, erkki.kemppi@novida.fi
  • Virpi Loivarinne, virpi.loivarinne@novida.fi

Äänekosken ammatillisen koulutuksen ky / Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto POKE

  • Hannu Korhonen, hannu.korhonen@poke.fi
  • Iikka Minkkinen, iikka.minkkinen@poke.fi
  • Jari Tuikkanen, jari.tuikkanen@poke.fi

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä / Koulutuskeskus Sedu SEDU

  • Jaana Petäinen, jaana.petainen@sedu.fi

Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitos / Kainuun ammattiopisto KAO

  • Renne Sänisalmi, renne.sanisalmi@kao.fi

Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä / Keuda

  • Tiina Luhtaniemi, tiina.luhtaniemi@keuda.fi
  • Eija Heikkilä, eija.heikkila@keuda.fi

Tavoitteet ja aikataulu:

Tavoitteena on kasvituotannon digitaalisen oppimisympäristön kehittäminen. Digitaalinen oppimateriaali jaetaan kaikkien käyttöön virtuaalikyläverkostossa. Käytännön toiminta-aika päättyy marraskuun 2017 loppuun ja joulukuu 2017 on varattu raportoinnille-

Toimintamalli:

Digitaalisesta materiaalia varten tehdään perusrunko, josta yksittäiset oppimateriaalit muodostavat oman osansa. Perusrungosta muodostuu looginen jatkumo, jota opiskelija voi hyödyntää opinnoissaan. Oppimateriaalin eri osissa hyödynnetään omassa olevia osioita/linkkejä.

Muistiot:

Tulokset:

Kasvin rakenne:

Tehty Thinglink-sovelluksella, johon on upotettu Prezi-esityksiä ja tällä hetkellä yksi Youtube-video
Pientä viimeistelyä tehdään vielä. Kasvin rakennetiimin puolesta Tiina Luhtaniemi/ Keuda.

Koulutukset, seminaarit, tapaamiset, esitykset:

Tapaaminen Loimaalla 18.8.2017 klo 10


Videot: